Havajai

Aplankyti Havajų salas visada buvo mano svajonė. Nuo pat vaikystės įsivaizduodama gėlių karolius, havajietiškus sijonus ir kokosų gėrimus, turėjau aiškią rojaus viziją. Būtent todėl renkantis kryptį medaus mėnesiui net nekilo abejonių kur vykti. Havajai buvo sąrašo viršuje.

Po savaites praleistos San Franciske, mėginant prisitaikyti prie laiko skirtumo ir dviem dienom dėl uragano nukelto skrydžio, pagaliau nusileidžiame Honolulu. Saulė ir karštis, žydras dangus ir besišypsantys žmonės. Iškart pasijunta ore tvyranti “Aloha” dvasia. Kūnas ir protas tiesiog momentaliai atsipalaiduoja ir nusiramina. “Aloha” Havajuose reiškia “Labas” ir “Sudie”, “Iki susitikimo po tropiniu dangumi”, “Tikra tiesa”, “Aš visada galvoju apie tave ”. Be viso to “Aloha” yra tiesiog gyvenimo būdas, kurio galima pavydėti. Tai – moralinis kodas, meilės išraiška, pasikeitimas šypsena su nepažįstamuoju, ryšys su gamta. Ir vos po kelių valandų praleistų saloje supranti, kodėl ši unikali Havajiečių gyvenimo būdo charakteristika kviečia turistus sugrįžti vėl ir vėl. Nes šios salos – tai vieta, kur pailsi ne tik kūnas, bet širdis bei dvasia. Visapusiškai.  Viso to priežastis – paprasta. Jokio skubėjimo. Mėgavimasis kiekviena minute. Visiškas atsipalaidavimas. Nuostabios gamtos ir draugiškų žmonių aura pasigauna tave ir nustoji skaičiuoti laiką. Dienos pasidaro ilgos ir vien žadančios šviesias spalvas. Pasijunti jog iš tiesų esi rojuje.

Per dvi savaites aplankėme Oahu ir Maui salas.  Pirmoji lankoma sala -Oahu ir jos sostinė  Honolulu. Havajų sostinės pavadinimas reiškia “ Prieglobsčio vieta”. Tai pats svarbiausias miestas salyne, turistinis ir ekonominis centras. Vos išėję is oro uosto pajuntame drėgną karštį. Nesėkmingas pusvalandis ieškant autobuso, vežančio į  Waikiki – išsikviečiame Uber. Mūsų paimti atvyksta mergina.  Pirmasis mūsų sutiktas Havajietis žmogus tiesiog pribloškia draugiškumu. Kalbina, juokina, pasakoja ką aplankyti- netgi užrašo lankomas vietas į mano telefoną. 20 minučių kelionės ir mes Waikiki. Waikiki – pagrindinė turistinė miesto dalis- šurmulinga vieta su parduotuvėmis, restoranais, klubais, būriais žmonių. Tai vieta mėgstantiems pramogas ir judesį. Kadangi žinojome, jog po savaitės skrisime i Maui, mažesnę ir ramesnę salą, todėl Honolulu pasirinkome apsistoti būtent Waikiki – kad būtume arti visų pramogų ir pasinertume į šurmulį. Tačiau jei vykstate vien tik į Oahu salą, rekomenduotina apsistoti nuošaliau, nes Waikiki  – labai spalvinga, šurmulinga, komerciška ir brangi vieta. Mums patiko – paplūdimys vos per kelią ir tęsiasi per visą Waikiki, būrys parduotuvių ir šaunių restoranų, daug linksmai nusiteikusių turistų. Betgi po savaitės ten jau norėjosi ramesnio poilsio. Dienas leisdavome paplūdimyje, o vakarais lydėdavome saulę, stebėdavom banglentininkus ir eidavom vakarieniauti. Aplankėme Hanauma Bay – vieną lankomiausių draustinių Honolulu, kur snorklinome ir mėgavomės nuostabia gamta.

Taip pat apsilankėme TV serijalo “ Hawaii Five “ premjeroje paplūdimyje. Stebėjome fejerverkus Hilton viešbutyje. Aplankėme Pearl Harbora ( Perlų Uostą) – JAV karinę jūrų bazę pietinėje Oahu salos krantinėje, visiems žinomoje iš kino filmo “ Pearl Harbour”. Ši tragiška JAV vieta tikrai turi skaudžią istoriją. Čia japonai 1941m.  užpuolė JAV, sunaikindami 7 karinius laivus ir tūkstančius gyvybių ir taip išprovokavę JAV įsitraukimą į II-ajį pasaulinį karą. Šiomis dienomis tai labai gražus, tačiau slegiantis memorialas. Labiausiai mus paveikė USS Arizona memorialas, plūduriuojantis virš nuskendusio laivo liekanų, kurias galima matyti. Ne veltui čia draudžiama daryti “selfius”, ši vieta ne muziejus, čia – kapavietė. Būnant ten nori nenori įsivaizduoji amžiams pasilikusius kareivius su jų viltimis ir svajonėmis. Pearl Harboras – vieta, kuria aplenkti būnant Havajuose nereikėtų. Net ir nemėgstantiems muziejų, tikrai verta prisiliesti prie tokios istorinės vietos.

Po nuostabios savaitės Honolulu, keliaujame toliau. Antrąja atostogų dalį praleisime nuostabiajame Maui. Skrydis tarp salų trunka tik 45 minutes ir mes išlipame kvapą gniaužiančioje saloje. Oro uostas apsuptas nuostabių kalnų kraštovaizdžio ir įspūdingų spalvų vakarinio dangaus. Maui – pasakiško grožio gamtos kampelis . Kiekviena salos pusė yra unikali ir skiriasi klimatu. Per dieną įmanoma pamatyti ir pilkus debesis, ir lengvą lietų, ir kaitinančią saulę. Čia mėgaujamės paplūdimiais, išbandome banglenčių sportą, paviršinį nardymą, maudomės kartu su vežliais Turtle Town paplūdimyje.

Išsinuomojame automobilį ir nusprendžiame leistis į nuotykių ir įspūdžių pilną “Road to Hana” kur laukia laukinė gamta, juodas ir raudonas paplūdimiai, miškai, kriokliai, nacionaliniai parkai. Būtinai rekomenduojame šį kelią, jei būsite Maui. Skirkite dieną arba vykite su nakvyne, jei norite aplankyti kiekvieną iš daugiau nei 50 stotelių, nusidriekusių 105 km. atstume.

Keliai vingiuoti, laukiniai, staigūs. Kai kur – visai apleisti ir neįvažiuojami su mūsų nuomotu sportiniu kabrioletu, tad rekomenduojame visureigį.

Maui apsistojame Kihei – arti pačių nuostabiausių paplūdimių – Makena Beach, Kapalua ir Lahaina.

Vieną iš vakarų skiriame Luau – tradiciniame havajietiškame vakare su tradiciniu maistu, šokiais ir dainomis. Luau – privaloma patirtis Havajuose. Būsite pasitikti su gyvu gėlių karoliais, mėgausitės didžiuliu bufeto stiliaus barbekių, neribotais gėrimais. Šokėjai ir dainininkai parodys skirtingus numerius, tradiciškai naudojamus havajiečių kultūroje ir kasdieniame gyvenime,  o muzika privers pamiršti viską ir pasinerti į tikrą havajietiską aurą.

Patirtis iš šios kelionės – neįkainuojama. Tai – visiškai kitas pasaulis. Labai tikiuosi dar sugrįžti į šį tobulą rojaus kampelį.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: