Merkinė

Merkinė buvo strateginis LDK gynybos įtvirtinimas. Ypatinga reikšmė tenka iki mūsų dienų neišlikusiai Merkinės piliai.Su šiuo faktu susiję ir daugybė Merkinės lankytinų vietų.Ekskursiją galima pradėti nuo Merkinės apžvalgos bokšto, nuo kurio atsiveria puikus Nemuno  ir  Dzūkijos nacionalinio parko apylinkių vaizdas.

Merkinės apžvalgos bokštas

Bokšto vieta – aukštas Nemuno krantas, apaugęs tipiniu Dzūkijos mišku – pušynu. Anot parko direkcijos, būtent šis aspektas ir padiktavo pagrindinę bokšto architektūros idėją. Bokštas nedominuoja aplinkoje, priešingai, tarsi ištirpsta pušyne: jo atramų dydis, spalva, išdėstymas formuoja tarsi „medžių grupę“, savotišką gojelį – primena aplinkui augančius medžius. Apžvalgos aikštelės įrengtos 15 ir 25 m aukštyje, jos netaisyklingos formos, primena stilizuotas pušų lajas. Į aikšteles patenkama laiptais, vingiuojančiais tarp atramų, tai tarsi miško takelis. Šis „takelis“, vesdamas lankytoją aukštyn ir sukinėdamasis tarp medžių, atveria naujų vaizdų į mišką, kol galų gale atveda į apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria nuostabus Dzūkijos nacionalinio parko vaizdas. Lankytojas iš bokšto gali pasigrožėti ir Merkinės miestelio vaizdu. Nors didžiąją jo dalį slepia miškas, tačiau virš jo iškyla XVII a. architektūros paminklas – Merkinės Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčia, krašto muziejaus smailė, o už jų tolumoje matyti ir Merkio slėnio pievos. Gražiausi vaizdai nuo bokšto atsiveria vakarop, kai į šilus besileidžianti saulė nuauksina Nemuno vandenis.

Juodoji keramika

Vienas iš amatų, kuriais  garsėja Merkinė.  Miestelio meistrai griežtai saugojo savo amato paslaptis, perduodami jas iš kartos į kartą.
Tačiau nedaug  keramikos meistrų jau telikę, o ir pastarieji  sulaukę solidaus amžiaus. Petras Pretkelis-vienas iš juodosios keramikos menininkų Merkinės apylinkėse.

Savo amatu ir pasakojimais  jis sugeba nustebinti bene kiekvieną užklydusį svečią. Tai įdomus  žmogus, gyvenantis ir kuriantis miškų apsuptame vienkiemyje,iš senojo puodžiaus paveldėtoje sodyboje su seniausia Lietuvoje veikiančia juodosios keramikos krosnimi.Visą gyvenimą Petras praleido šiame vienkiemyje, o jo rankų darbai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Meistro Petro dirbtuves galima įtraukti į Merkinės lankytinų vietų sąrašą.

Merkinės piramidė

Merkinės piramidė -tai viena labiausiai išpopuliarintų Merkinės lankytinų vietų. Merkinės piramidė stovi ne pačiame miestelyje, bet šalimais esančiame   Česukų kaime.

Iš Vilniaus ir Kauno važiuojant Druskininkų kryptimi, pervažiavus Merkio tiltą  reiktų ieškoti posūkio dešinėn. Pavažiavus kilometrą miško žvyrkeliu, išvysite nuostabiąją Merkinės piramidę.

Šalia piramidės galima sutikti ir patį jos įkūrėją- Povilą. Būtinai pabendraukite- šis žmogus tikrai daro įspūdį!

Merkinės piliakalnis

Merkinės piliakalnis, nuo kurio atsiveria puikus Nemuno ir Merkio santakos vaizdas. Ant šio piliakalnio viduramžiais stovėjo garsioji Merkinės pilis.Tai jaunavedžių pamėgta Merkinės lankytina vieta

Stačiatikių cerkvė

18855 m pastatyta miesto rotušės vietoje.Dabar čia įrengtas kraštotyros muziejus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: