Panemunės pilys

Kelionės kaina – 45 eur
Raudondvaris – Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejus – Seredžius – Veliuona – Panemunės pilis – Raudonė

Yra Lietuvoje kelias, vadintas Senuoju žemaičių plentu, o dabar tituluojamas  Rojaus keliu, kuriuo važiuojant apima pasididžiavimas turtinga savo krašto istorine praeitimi.

Raudondvaris

Ar žinojote, kad iš viso Lietuvoje galima rasti net 7 Raudondvarius? Ne?  Venas iš jų – Raudondvario miestelis prie Kauno, žymus turtinga istorine praetimi. Tačiau labiausiai šią vietovę garsina renesanso architektūros paminklas Raudondvario dvaras (arba Raudondvario pilis). Miestelis stūkso ant aukšto Nevėžio kranto netoli jo santakos su  Nemunu.  Būdamas čia prisimeni poetiškas Simono Stanevičiaus  poetiškas eilutes: „…kur Nevėžis nuo amžių pro raudoną dvarą gryną vandenį savo į Nemuną varo“. Teatralizuotos ekskursijos metu susipažinsite su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Pakeliausite laiku nuo Renesanso iki XX a. pradžios. Išgirsite garsiąją Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją bei sužinosite, kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Susipažinsite su grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus. Taip pat sužinosite, kokį egzotinį gyvūną dvare laikė aistringas fotografas ir keliautojas grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius ir kokie turtai čia buvo sukaupti. Ekskursijos pabaigoje būsite pakviesti į vieną ištaigingiausių dvaro menių. Grafų pokylius ir gyvąją orkestro muziką menančioje baltojoje pokylių menėje rūmų dama pamokys šokių žingsnelių…

Vilkija

Vilkija – lietuviškuosi „Tatrai“. Keliaujant tolyn, akį trauks Nemuno pakrantėje didingai stūksantis Seredžiaus piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pasak legendos, čia palaidotas Romos kunigaikštis Palemonas. Aukšto ir stataus piliakalnio viršūnėje XIII-XIV a. stovėjusi Pieštvės pilis, menanti kovas su kryžiuočiais. Dabar jos vietoje apžvalgos aikštelė, dovanojanti įspūdingus Nemuno vingių bei Nemuno ir Dubysos santakos vaizdus visiems, nepatingėjusiems užlipi ant jos.

Veliuona

Toliua galima vyksiti į padavimų ir legendų gaubiamą Veliuoną, kurios apylinkės mena XIII-XIVa. vykusias kovas su kryžiuočiais. Apie tai liudija piliakalniai: kunigaikščio Gedimino kapo (manoma, kad čia pirmą kartą buvo panaudotas šaunamasis ginklas nuo kurio ir žuvo Gediminas) ir pilies kalnas. Veliuonoje pamatysite 1930m. pastatytą paminklą Vytautui Didžiajam, mitologinį akmenį su įspausta pėda, Veliuonos dvaro sodybą su parku, kuriame auga mažai kur sutinkamas geltonžiedis tulpmedis. 

Panemunės Pilis

Rojaus keliu važiuojant  tolyn, ant aukšto stataus Nemuno šlaito išvysite raudonuojančius dantytus Raudonės pilies kuorus. Masyvūs pilies mūrai tarsi išsirietę U raide, jų galus puošia 4 apvalūs bokštai su dantytais kuorais. Pakilus į aukščiausią, 34 m siekiantį bokštą*, atsiveria užburiantis Panemunės grožis. Vėliau pasivaikščiosite Raudonės pilies parko šimtamečių liepų alėja.

Paskutinė pilis, kurią aplankysite, keliaudami Rojaus keliu – Panemunės (Vytėnų), stovinti ant Nemuno kranto. Dalyvausite teatralizuotoje ekskursijoje – vaidinime „Šiokiadienis tuometėje pilyje“*. Vaidinimo metu susipažinsime su pilies gyvenimu beveik prieš 400 metų. Ekskursijos metu taip pat pasižvalgysite po vaizdingas apylinkes iš pilies bokšto, apžiūrėsite pilies karcerį, atkurtą XVIII a. virtuvę ir buvusias gyvenamąsias patalpas su fragmentais išlikusia sienų tapyba. Pietūs bajoriškai**.

Medaus slėnis

Šalia kelio Kaunas – Jurbarkas, Šilinės kaime yra įsikūręs Medaus slėnis – puiki vieta baigti pažintį su Rojaus keliu. Čia degustuosite medų, gurkšnosite arbatą ir skanausite meduolių pyrago.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: